Хет козина канал - Кина Шенжен Changye зграда

производи

Hat furring задржани

Краток опис:

Основни детали Галванизиран челик профили Цинк слој: 60g / m2-275g / m2 Дебелина: 0.35mm-1.5mm Должина: Максимален број 11.58m Пакување: Отстрани лента, 20pcs / пакет користи за светлина челична рамка куќа Предност 1. галванизиран челик профилот суровина е со висок квалитет топла натопи цинк поцинкувани челични ленти, апсолутно влажна бесплатен, топлина изолација и висока издржливост, висока отпорност на 'рѓа. 2. Спецификацијата може да се следат барањата на клиентите. 3. Напредно опрема може да бидете сигурни дека токму големина, висока квали ...


 • Бизнис тип: Производител / фабрика и трговско друштво
 • Главни производи: галванизиран челик канали, цемент одбор, огноотпорни материјали
 • Година на основање: 1913
 • Број на вработени: 200
 • MOQ: 2000 парчиња / 2000m2
 • Набавка Способност: 100000 тони неделно
 • Начин на плаќање: T / T, PayPal, WEST UNION, MoneyGram
 • Локација: Гуангдонг, Кина (континентална) / Виетнам
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни детали

  Поцинкувани челични профили

  Цинк слој: 60g / m2-275g / m2

  Дебелина: 0.35mm-1.5mm

  Должина: Максимална должина на 11.58m

  Пакување: Отстрани лента, 20pcs / пакет

  Се користи за куќа рамка светлина челик

  предност

  1. галванизиран челик профилот суровина е со висок квалитет топла натопи цинк поцинкувани челични ленти, апсолутно влажна бесплатен, топлина изолација и висока издржливост, висока отпорност на 'рѓа.

  2. Спецификацијата може да се следат барањата на клиентите.

  3. Напредно опрема може да бидете сигурни дека точно големината, високо квалитетни производи.

  4. челик канали се лесно да се состави, спаси многу време на вашиот проект.

  5. Широко користење, може да се користи за куќа рамка, дограма, скали, покажувајќи застане, итн

  инспекциска постапка квалитет

  Имаме пет строги КК процеси, вклучувајќи и влезните материјали КК, IPQC (во процесот на КК патрола), LQC (линија КК), FQC (конечна КК производ) и OQC (излез КК пред превозот).

  спецификација

  68 * 36 * 23 * 12 омега furring задржани A2 = 68, А1 = 36, B = 23, C = 12
  68 * 35 * 22 * 10 омега furring задржани A2 = 68, А1 = 35, B = 22, C = 10

  пакување

  Furring channell omega

  Tips

  Ако имате било какви посебни барања, ве молиме известете нè на должина, ширина, висина и дебелина, исто така, на квантитет. благодарение

  Ние сме повеќе од 25 години производителот, производ применуваат во Азија, Блискиот Исток, Европа, Јужна Америка, Африка, Австралија и така натаму.

  Фабрика

  车间 1


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !