Цинк обложен таванот лајсни - Кина Шенжен Changye зграда

производи

Цинк обложен таванот лајсни

Краток опис:

Основни детали Галванизиран челик профили Цинк слој: 60g / m2-275g / m2 Дебелина: 0.35mm-1.5mm Должина: Максимален број 11.58m Пакување: Отстрани лента, 20pcs / пакет користи за светлина челична рамка куќа Предност 1. галванизиран челик профилот суровина е со висок квалитет топла натопи цинк поцинкувани челични ленти, апсолутно влажна бесплатен, топлина изолација и висока издржливост, висока отпорност на 'рѓа. 2. Спецификацијата може да се следат барањата на клиентите. 3. Напредно опрема може да бидете сигурни дека токму големина, висока квали ...


 • Бизнис тип: Производител / фабрика и трговско друштво
 • Главни производи: галванизиран челик канали, цемент одбор, огноотпорни материјали
 • Година на основање: 1913
 • Број на вработени: 200
 • MOQ: 2000 парчиња / 2000m2
 • Набавка Способност: 100000 тони неделно
 • Начин на плаќање: T / T, PayPal, WEST UNION, MoneyGram
 • Локација: Гуангдонг, Кина (континентална) / Виетнам
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни детали

  Поцинкувани челични профили

  Цинк слој: 60g / m2-275g / m2

  Дебелина: 0.35mm-1.5mm

  Должина: Максимална должина на 11.58m

  Пакување: Отстрани лента, 20pcs / пакет

  Се користи за куќа рамка светлина челик

  предност

  1. галванизиран челик профилот суровина е со висок квалитет топла натопи цинк поцинкувани челични ленти, апсолутно влажна бесплатен, топлина изолација и висока издржливост, висока отпорност на 'рѓа.

  2. Спецификацијата може да се следат барањата на клиентите.

  3. Напредно опрема може да бидете сигурни дека точно големината, високо квалитетни производи.

  4. челик канали се лесно да се состави, спаси многу време на вашиот проект.

  5. Широко користење, може да се користи за тавани на хотели, театри, emporiums, фабрики, деловни, 

  куќа, авион-терминал објекти, автобуски станици, дневна чекање, итн

  инспекциска постапка квалитет

  Имаме пет строги КК процеси, вклучувајќи и влезните материјали КК, IPQC (во процесот на КК патрола), LQC (линија КК), FQC (конечна КК производ) и OQC (излез КК пред превозот).

  спецификација( ширина * Edge Висина * Мерач ):

  20 * 35 * 50 * 35 * 20 * 1.00mm
  20*24*50*24*20*0.75/1.15mm
  20 * 35 * 75 * 35 * 20 * 0.75 / 1.15mm
  15 * 15 * 50 * 15 * 15 * 1.00mm

  Големини може да се изменуваат.

  Операција 图片 20180123093112


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !